Türkiye’de İmplant Diş Yaptırmak

Türkiye’de İmplant Diş Yaptırmak

Türkiye’de İmplant Diş Yaptırmak

İmplant tedavi süreci bir ya da birden fazla diş kaybı yaşayan her hastanın çok fazla merak ettiği bir konudur. Ülkemizde diş tedavi sürecinin uzun olması ve maliyetlerin çok fazla olması maalesef hastaları bu düşüncelere sevk etmektedir. Söz konusu diş sağlığımız olunca ve dişlerimizdeki bir olumsuzluğun tüm vücuda etkisi düşünüldüğünde endişemiz de artmaktadır. 

İmplant Nedir?

İmplant aslında protez diştir. Diş kaybı yaşayan hastaların çok fazla müracaat ettiği bir yöntemdir. Doğal dişler gücünü çene kemiğinden aldığı için Türkiye’de İmplant Diş Yaptırmak uygulamasında çene kemiğinden bir delik açılarak doğal diş yapısı oluşturulması hedeflenmektedir. Görünümü doğal dişe çok yakındır. Çene kemiğiniz ön planda olduğu için çene kemik yapınızın oldukça güçlü olması beklenmektedir. Bu nedenle her hastaya implant uygulaması yapılamaz.

İmplant diş Türkiye

Bunun kararını uygulamayı yapacak doktor vermektedir. Ülkemizde birçok hastane ve klinikte yapılan implant tedavisi için oldukça titiz bir çalışma gerekmektedir. Bu nedenle seçtiğiniz hekim çok önemlidir. 

Türkiye’de İmplant Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş kaybı yaşamış iseniz ve kaybedilen dişiniz yerine en uygun olan protezi yaptırmak istiyor iseniz implant sizin için uygun olabilir. Diş hekiminiz ile konuştuktan sonra implant uygulamasına karar verdi iseniz öncelikli olarak hem doktorunuzu hem de uygulamanın yapılacağı kliniği çok dikkatli bir şekilde araştırmanız gerekmektedir. Uygulamanın detayları, maliyeti, tedavi süreci hakkında mutlaka hekiminizden bilgi almalısınız.

İmplant diş Türkiye

Uygulamada çene kemiğinizden bir delik açılacağı için bir ameliyat olarak düşünerek bu uygulamanın tam teşekküllü bir hastanede yapılması beklenmektedir. Bu nedenle işlemin yapıldığın yer oldukça önemlidir. 

İmplant Diş Tedavisinde Hastaneler

İmplant tedavisinde kamu ve özel hastanelerin farkı oldukça fazladır. Zaten kamu hastanelerinde implant tedavi uygulaması yapılmamaktadır. İmplant tedavisi için özel klinikler devreye girmektedir. Bu tedavi süreci biraz zahmetli ve maliyetli olsa da sonucunda doğala yakın diş kazanacağınız için bu süreç sizin için oldukça faydalı olacaktır. Özel kliniklerde implant tedavisi yaptırırken hekim seçiminde oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Hekimin tecrübesi, daha önce böyle bir tedavi yapıp yapmadığı tüm bu süreçler oldukça önemlidir. Ayrıca implant tedavisinde kullanılacak malzemenin kalitesi de implantın ömrünü arttıracağından bu konuda hekiminiz ile tüm ayrıntıları konuşmalısınız. İmplantın ana malzemesi zirkonyumdur. Bu malzemenin kalitesi oldukça önemlidir. Zirkonyumun yerli malı ya da yurt dışından ithal edilen mallar ile kullanılması maliyet açısından sizi çok etkileyecektir. Aynı zamanda zirkonyumun kalitesi de implantınızın ömrünü uzatacaktır. Bu nedenle kullanılan malzemeler oldukça önemlidir. Klinik ve hekim seçiminde bunları göz önünde bulundurmalısınız. İmplant aslında bir nevi ufak bir ameliyattır. Çene kemiğiniz açılacağı için bu işlemi tam teşekküllü bir hastane ya da klinikte yapmanızda fayda bulunuyor. Bu nedenle tedavi sürecini çok iyi bir şekilde araştırarak tedaviye başlamalısınız.

08 Ekim 2019
2.046 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?