Robotik İmplantın Faydaları Nelerdir?

Robotik İmplantın Faydaları Nelerdir?

Robotik implantın avantajları, bu tedavi yöntemini uygulamayı düşünen kimseler tarafından oldukça merak edilmektedir. Robotik implant tedavisinin avantajları şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Bu tedavi yönteminin en önemli avantajı uygulanan tedavinin tam verimli sonuç vermesidir.
 • Diğer implant tedavilerinde gerçekleşme ihtimali olan sinir zedelenmesi durumu bu seçenekte bulunmamaktadır. Yani sinir zedelenmesi riski bulunmamaktadır.
 • Kanama, şişlik, ağrı ve morarma ihtimalleri minimum seviyeye indirgenmiştir.
 • Diğer implant tedavilerine göre daha kısa sürede sonuç vermektedir.
 • Vücudun implanta uyum sağlama süreci ve iyileşme süreci bu yöntemde oldukça kısadır.
 • Diğer implant tedavilerin aksine dikişe gerek bulunmamaktadır.
 • Robotik implant tedavisinde hasta yarasının enfeksiyon kapma ihtimali bulunmamaktadır.

Robotik İmplant Nedir?

Robotik implant, gelişen teknolojilerin diş sağlığı alanına uygulanması sonucu elde edilen bir tedavi yöntemidir. Elde edilen başarı oranları diğer implant yöntemlerine göre daha yüksek olan bu tedavi yönteminde, diğer yöntemlerin aksine diş etlerinin kesilmesine gerek kalmamaktadır. Robotik implant tedavisi günden güne daha çok tercih edilmeye devam etmektedir. Güvenilir ve hızlı bir tedavi yöntemi talebi olan herkes robotik implant tedavi yöntemini tercih edebilmektedir.

robotik implant nedir

robotik implant nasil yapilir

Robotik İmplant Nasıl Uygulanır?

Robotik implant tedavisi uygulaması, 3 temel aşama kapsamında uygulanmaktadır. Robotik implantın 3 temel aşaması ise şu şekildedir:

 • Aşama: Çene yapısı ve kemiklerin 3 boyutlu görüntülenebilmesi amacıyla bu bölgenin tomografisi çekilmektedir.
 • Aşama: Bu aşamada doktor bilgisayar programları aracılığıyla implant tedavisi uygulanacak bölgelerin belirlenmesini sağlamaktadır.
 • ve Son Aşama: Bu aşamada doktor implant tedavisi uygulanacak bölgeyi görmekte ve implant yuvasını yerleştirmek için implant yuvasını açmakta ve implantları yerleştirmektedir.

Ayrıca implant tedavisi nasıl yapılır? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Robotik İmplant Uygulamasının Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar

Robotik implant tedavisinin fiyatları birçok sebepten dolayı etkilenebilmektedir. Robotik implant tedavisi fiyatının belirlenmesinde implant uygulanacak kimsenin kişisel durumu kadar tedavi sürecinde uygulanacak tedavi yöntemi de etkili olmaktadır. Robotik implant fiyatlarını etkileyen durumlar ise şu şekilde özetlenebilir:

 • Tedavi uygulanacak kimsenin ağız ve diş sağlığı fiyatı etkileyen en önemli etkendir. İmplant tedavisinin uygulanacağı diş sayısı bu etkenin en önemli ölçüsüdür. Ancak dişlerin ekstra tedavilere ihtiyacı bulunması halinde tedavi giderleri yine artmaktadır.
 • Robotik implant tedavisi fiyatını etkileyen bir diğer önemli konu da tedavi kapsamında kullanılacak malzemenin kalitesi ve niteliğidir. Kaliteli malzeme her ne kadar bu fiyatı arıtırsa da uzun vadede daha karlı gözükmektedir.
 • Robotik implant tedavisini uygulayacak olan doktor da fiyatı etkileyen bir diğer unsurdur.
06 Şubat 2020
1.479 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?