İmplant Diş Fiyatları

İmplant Diş Fiyatları

İMPLANT DİŞ FİYATLARI

İmplant yaptırmaya karar vermiş olabilirsiniz. Ancak kafanızı kurcalayan başka sorular ortaya çıkmış olabilir. Bunlardan en popüler olanı da hiç şüphesiz implant diş fiyatları nedir, nasıl ödenir gibi sorular. Yani cebinizi, cebinizle birlikte duygularınızı etkileyen o sorular. Burada karşımıza çok farklı seçenekler çıkıyor. Öncelikle implant fiyatlarını ne etkiliyor ona bakmalıyız. İmplant markası fiyatı çok etkiliyor. Çünkü her marka birbirinden haberdar olsa da para politikası farklı. O yüzden ben yaptırdım bu kadar tuttu, arkadaşımın neden bu kadar tuttu demeyin. Demek ki onun çalıştığı marka ile sizinki farklı. Bir diğer faktör kaç tane implantın takılacağı. Tabikii burada çenenin büyüklüğü küçüklüğü de devreye giriyor. Bir tane implantın fiyatlandırmasıyla 10 tanenin fiyatlandırılması aynı olmayacaktır. Bilindiği üzere implant uygulaması kemik üstünden olur.

İmplant diş Türkiye fiyatları

Eğer kemik oluşumu sorunsa, kemik erimişse farklı çalışmalar yapılmaktadır. Bunlardan olan kemik tozu uygulaması da yine fiyatı etkileyen unsurlardandır. Ağzın yapısı farklıdır. Biz daha düz bir sistem düşünürken diğer sistemlerle de ilişkisi vardır aslında ağız ve diş sistemimizin. Eğer uzun yıllar boyunca dişsiz kaldıysanız sinüslerle başınız belada olacaktır. Bu da implant uygulamasını olumsuz etkileyecektir. Sinüslerin aşağıya doğru sarkması implant takımını imkansız hale getireceğinden sinüsleri yukarı kaldırmak gerekecektir. Bu da ayrı bir operasyon olacağından fiyatlandırmayı değiştirecektir. 

İmplant Fiyatlarında Çeşitli Ölçütler Var

İmplantların nerede üretildiği bugün çok önemli bir noktadır. Bu durum fiyatın artmasına veya normal seyrinde olmasına etki eder. Eğer AR-GE konusunda çok başarılıysa implant hata verme olayı sıfır olacaktır. AR-GE konusunda başarı arttıkça fiyat da ona göre artmaktadır. İnsan olduğumuzdan implantları kullanma ve eskitme şekli üç aşağı beş yukarı aynı olmaktadır. Ağzımızı ne kadar çok kullanırsak kullanalım vidayı sökemeyeceğimize göre duyulan olumsuz yorumlar tamamen implantın çeşitliliğinden kaynaklı sorunlardan oluşmaktadır. Çapı, dış aksamı vb.konularda ne kadar çeşitliyse implant o kadar kaliteli işler çıkmaktadır. Yani ağız yapısına uydurmak için belirli çalışmalar yapmaya gerek olmamaktadır. Bu da işlemin verimliliğini dolayısıyla fiyatı artırmaktadır. 

İmplant Markası Kişiye Güven Vermeli

Çeşitlilik konusunda skalası geniş olan implantların garanti kapsamını da konuşmak gerekir. Sunduğu ürün kalitesini devam ettirmek de bu konuda önemli bir yere sahip. Garanti konusunda müşterisinin arkasında duran marka güven vermekle beraber keselerin açılmasında da rol oynuyor. Neticede zahmetsiz kolaylık olmuyor. Bugün yaşayacağınız ufak çaplı para kaybı belki çok uzun yıllar sağlığınız teminatı olacaktır. Bu yüzden implant konsunda kesinlikle fiyat araştırılması yapılmalıdır.

İmplant diş Türkiye

Ortalama yakalandıktan sonra daha altlarda fiyat öneren markalardan uzak durulmalıdır. Böylelikle o markalar sahada uzun süre tutanamayarak ağız ve diş sağlığınızı tehlikeye atamayacaklardır. İmplant fiyatları konusunda ayrıca SGK belli başlı vakalarda destek vererek vatandaşı da buna teşvik etmektedir.

08 Ekim 2019
2.126 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?