Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş yüzey beyazlatma işlemi, diş estetiği uygulamaları arasında son dönemde en çok talep gören diş hekimliği uygulamalarındandır. Dişlerin yıllar içinde yiyecek, içecek ve tütün kullanımı sebebiyle beyazlıklarını kaybetmelerinin ardından yeniden parlak görünüme sahip olmaları için icra edilen diş estetiği faaliyetlerine diş beyazlatma denmektedir.

Diş beyazlatma, diş hekimliğinde bleaching adıyla da adlandırılmaktadır. Porselen kaplama işlemine kıyasla çok daha kolay, güvenilir ve ekonomik sonuçlar sunan diş beyazlatma işleminin muhakkak diş estetiği merkezlerinde ve alanında uzman diş hekimleri tarafından yapılmasına dikkat edilmelidir.

Diş Beyazlatma Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Diş beyazlatma yöntemleri, estetik diş hekimliğinde iki farklı şekilde icra edilmektedir. Bunlardan ilki office bleacing olarak da adlandırılan ve uzman diş hekiminin muayenehanesinde yapılan diş beyazlatma işlemidir. Bu yöntem en hızlı ve güvenilir sonuçların alındığı uygulama olduğu için dişlerinde sararma ya da kararmalar görülenler tarafından yoğun bir şekilde talep görmektedir.

Bir diğer diş beyazlatma tedavisi yöntemi ise evde hasta tarafından uygulanana birtakım yöntemlerden oluşmaktadır. Home bleaching olarak tanımlanan bu yöntem, ilkine kıyasla daha uzun bir süreye ihtiyaç duymaktadır ve en iyi sonuçların alınacağına dair garantisi bulunmamaktadır.

dis beyazlatma fiyati

dis beyazlatma nasil yapilir

20lik diş çekim fiyatlarına yazımızdan bakabilirsiniz.

Diş Beyazlatma İşlemi Kaç Seanstır?

Diş beyazlatma tedavisinin süresi de özellikle dişlerinde uzun yıllar boyunca tütün ürünleri kullanımı, çay ve kahve gibi içecek tüketimi sebebiyle kararmalar meydana gelen hastaların en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Zaman içinde dişlerin dış yüzeyinde oluşan sarı ve kahverengi tonundaki renkleşmeler en iyi sonucu veren ve kolay bir şekilde dişten arındırılabilen lekelerdir. Diş hekiminin yapacağı analize göre bu tür lekelerin hızlı bir şekilde dişlerden temizlenmesi için gerekli uygulamalar ve süreç belirlenmektedir.

Öte yandan diş yüzeyinde görülen mavi veya gri tonlarındaki renkleşmeler ise dişin daha alt tabakalarından kaynaklanan lekelenme oldukları için daha uzun bir tedavi süresine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu tür renkleşmeler genellikle çocuk yaşta dişin gelişimi sırasında olduğu için istenilen sonuçlara ulaşmak için diş beyazlatma seanslarının sayısını artırmak gerekebilmektedir.

Diş Beyazlatma İşlemi Dişlere Zarar Verir Mi?

Diş beyazlatma işlemini zararlı olup olmadığı hakkında pek çok hastanın aklında soru işaretleri olduğu bilinmektedir. Esasında diş yüzeyinin en dış tabakasına uygulanan diş estetiği işlemi olduğu için diş beyazlatma uygulamalarının dişlere herhangi bir zararı olmadığı uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Ancak diş beyazlatma işlemlerinin uzman gözetiminde ve profesyonel ekipmanlar kullanılarak yapılmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

20 Şubat 2020
1.650 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?