Diş Beyazlatma

Anasayfa » Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma 

Bembeyaz ve sağlıklı dişlere sahip olmak her insanın istediği bir durumdur. Fakat beslenme alışkanlıkları, sigara ve çay tüketimi zamanla dişleri sarartır. Düzenli olarak dişlerin fırçalanması da bu sararmaya engel olamayabilir. Bazı dişlerin yapısında sarılık olabilmektedir. Diş minelerinin kendi doğal yapısından olan sarı görünüm zamanla daha fazla ortaya çıkar. İzmir diş beyazlatma fiyatları Kişi rahatsız edecek boyutta bir görünüme neden olur. Sağlıklı ve hoş görünen bir gülümseyiş için birçok kişi diş beyazlatmayı tercih etmektedir. 

Dişlerin ve cildin gözenekleri bulunur. Bu gözeneklerin içerisinde yenilen içilen her şeyden bir miktar kalıntı kalır. Çoğunlukla çay, kahve, sigara, alkol gibi içecekler de renk değişikliği yapan kalıntılar bırakır. Ardından bir süre sonda dişlerde lekelenmeler meydana gelir. Lekeler zaman geçtikçe kalıcı hale gelir. Diş macunu ya da başka ürünler kullanarak bu lekelerin çıkarılması mümkün değildir. Diş beyazlatma diş lekelerinden tamamen kurtulmanızı sağlayacak tek yöntemdir. 

Diş beyazlatma estetik açından en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Diş hekimlerinin hemen hemen hepsi bu yöntemi kullanarak hastalarının dişlerini daha beyaz ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Bu işlemde beyazlatma jelleri kullanılır. 

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma öncesinde mutlaka dişlerin genel sağlık durumu kontrol edilir. Çürük dişler var ise uygun tedavi yöntemi ile tedavi edilmelidir. Eğer çürük diş olması halinde beyazlatma işlemi yapılır ise uygulama esnasında jel çürük diş köküne ulaşır. Bu da dişteki hassasiyeti arttırır.

İmplant diş

Bir süre sonda dişte ağrıya neden olur. Aynı zamanda çürük dişte mine tabakası bulunmaz. Yani diş beyazlatma işleminde çürük diş beyazlatılamaz. Bir de diş beyazlatma krom kaplama var ise yine o dişte de bir etkisi görülmez. 

Diş beyazlatma işlemi dişlerin durumunda göre değişiklik göstererek 30 ile 60 dakika arasında sürmektedir. Bazı durumlarda birkaç seans tekrarlamak gerekebilir. Eğer dişler kontrol edilir bir sorun olmaz ise dişler önce temizlenir, ardından diş beyazlatma işlemine başlanır.  Beyazlatma işlemi sırasında özel beyazlatma içerikli jel kullanılır. Diş minelerinin iç kısımlarına gözeneklerine bu jel uygulanır. İşlem sonrası 24 saat diş ve diş etlerinin durumuna göre sızlama hissedilmesi normaldir. 

Diş beyazlatma işleminin evde yapılması da mümkündür. Fakat çok uzun sürer. Eczanelerde satılan jel içerikli beyazlatma setleri ile evde yapılan işlemler 3 hafta devam edilen bir işlemdir. Bu setler ile evde beyazlatma yapmadan mutlaka diş hekimine danışmak gereklidir. Dişlerde sorun var ise hassasiyet artacağından daha büyük problemler ortaya çıkabilir. 

Diş Beyazlatma Yöntemi Şekilleri

Diş hekimleri tarafında diş beyazlatma uygulamasında ofis tipi ve ev tipi şeklinde iki türlüdür. Ofis tipi beyazlatma klinik içerisinde 1 saat süren bir işlemdir. Renklenen diş yüzeyine beyazlatıcı jel uygulanır. Bu jel özel bir ışıkla birlikte diş yüzeyini etkiler. Hızlı ve etkili bir yöntemdir. Diş renkleri 3 hatta 4 ton açılır. Ev tipi yöntem ise ofis tipinden daha uzun süren bir diş beyazlatma yöntemidir. Renklenme durumuna göre değişse de 5 ile 7 gün süren bir işlemdir. Bu yöntemde şahsa özel bir ağızlık yapılır ve bu ağızlığın içerisine beyazlatma jeli konulur. Günde 4 ile 8 saat arasında ağızlık takılarak jelin dişlere ulaşması sağlanır. 

Diş beyazlatmada ağartma maddesi olan peroksit kullanır. Bu madde her iki tip diş beyazlatmada da belirli oranlarda bulunur. Estetik olarak dişlerin beyaz görünmesinin önemi kadar sağlıklı dişler içinde temizleme sonrası beyazlatma önerilir. 

Diş Beyazlatma İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde çok büyük sıklıkla her diş kliniğinde diş beyazlatma işlemi yapılmaktadır. Uygulama yapacak doktorun uzman olmasına ve klinikte daha önce bu işlemi yaptırmış kişilerin memnuniyetlerine dikkat edilmelidir. Sağlık açışından da incelenerek karar verilmelidir. 

Ağız sağlığı vücuda girebilecek mikropların ilk yeri olması nedeni ile çok önemlidir. Diş beyazlatma ya da dişleriniz ile ilgili her işlemin mutlaka sağlıklı ortamlarda yapılması gereklidir. Dişlerde yaşanan sıkıntılar ihmal edildiği takdirde ağız yolu ile organlara virüsler ulaşabilir. Özellikle kalp hastalıklarının en büyük nedenleri biri olarak karşımıza ağızda yaşanan iltihaplanmaların uzun sürmesi çıkar. Bu nedenle mutlaka dişlerin belirli aralıklarla kontrol edilmesi ve yaşanan çürük gibi sorunların kısa sürede tedavi edilmesi gereklidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM

 1. Mevlüt dedi ki:

  Babam diş beyazlatma yaptırmak istiyor ve bende sizi tavsiye ettim. Daha önce başka bir tedavi yaptırmıştım ve çok memnun kalmıştım. Diş beyazlatma işleminden sonra da babam sigara içmeye devam eder. Önerileriniz nedir acaba bu konuda?

 2. zahide dedi ki:

  Eşim için diş beyazlatma yaptırmak istiyoruz. Toplum içerisinde gülerken dahi dişlerinden dolayı utandığını söylüyor. Seans ve ücret bilgilerini merak ediyorum. Konu hakkında bilgi alabilir miyim?

 3. kahraman dedi ki:

  Arkadaşım sizden diş beyazlatma operasyonu geçirmiş ve çok memnun kalmış, bende aynı işlemleri yaptırmak istiyorum. Merak ettiğim şey acaba kaç seans gelmem gerektiği olmaktadır. Şehir dışından geleceğim için ne kadar az olursa o kadar iyi benim için.

 4. kerim dedi ki:

  Diş beyazlatma operasyonu için arkadaşım geçen sene temmuz ayında Almanya’dan gelmiş ve sizden çok memnun kalmış. Bende yaptırmak istiyorum. Konu hakkında biraz bilgi alabilir miyim?

 5. remzi dedi ki:

  Dişlerimin sarılığı artık o kadar dikkat çekiyor ki arkadaşlarım durmadan sizin yanınıza gitmemi tavsiye ediyor. Bende sonunda kıramadım ve sizde bu tedaviyi olmaya karar verdim. Konu fiyatları hakkında bilgi alabilir miyim?

 6. semra dedi ki:

  Arkadaşım sizde diş beyazlatma operasyonu geçirmiş ve üzerinden 1 yıldır sigara içmesine rağmen halen dişlerinde en ufak bir sararma yok. Bende bu konu hakkında bilgi istiyorum. Güncel fiyatları nedir?

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?